AndrzejP1990 - Dzisiaj 10:31:20

Netykieta Gracza

Wstęp

W Serwisie gryonline.wp.pl możesz się dobrze zabawić, poznać nowych ludzi i dowiedzieć co nieco o grach i graniu. W Netykiecie Gracza znajdziesz wskazówki, jak korzystać z Serwisu tak, aby dobrze spędzić czas i aby inne osoby korzystające równocześnie z Serwisu mogły się cieszyć Twoim towarzystwem. Pamiętaj, że grasz z innymi graczami, którzy podobnie jak Ty szukają w Serwisie emocji grania, przyjemności kontaktu z innymi i satysfakcji ze zwycięstwa. Nie zawiedź ich swoim zachowaniem. Postępuj wobec nich tak jak sam chciałbyś żeby oni zachowywali się w stosunku do Ciebie, jeżeli chcesz stanowczo wyrazić swoje zdanie nie daj ponieść się agresji, zawsze do końca wyjaśniaj kwestie sporne tak, aby nie tracić potem energii na niepotrzebne przerzucanie się słowami. Pamiętaj, że to tylko gra, że grasz tylko według jej reguł i że gra kończy się z chwilą, gdy któryś z was zwycięży. Miej jednocześnie na uwadze, że naruszanie Netykiety Gracza może skutkować całkowitym wykluczeniem Cię z możliwości dalszego korzystania z Serwisu.
Nick/Login

    * Nick, inaczej Login, to nazwa, którą obierasz sobie jako użytkownik Serwisu.
    * Nick nie może być:
          o obraźliwy dla innych osób, w szczególności ze względu na nawiązanie do ich rasy, religii, narodowości, preferencji seksualnych lub pełnionych funkcji.
          o wulgarny, w tym również zawierać słowa wulgarne w językach obcych.
          o zawierać nazwisk, nazw lub oznaczeń należących do innych osób
    * Nicka nie można:
          o zmienić – zastanów się dwa razy zanim wybierzesz.
          o przenieść na inną osobę
          o użyć przy kolejnej rejestracji, również wówczas, gdy konto do którego został przypisany Nick zostało wcześniej z Serwisu usunięte.
          o przekazać innej osobie do korzystania – kto to robi działa całkowicie na własną odpowiedzialność.
    * Możesz mieć tylko jedno konto w Serwisie i jeden Nick. Korzystanie z Serwisu zgodnie z jego przeznaczeniem nie wymaga posiadania więcej niż jednego Konta stąd przyjmujemy, że osoba rejestrująca się wielokrotnie działa w nieuczciwych zamiarach.

Bezpieczeństwo

    * Stosuj zasadę ograniczonego zaufania. Nie zdradzaj nikomu swoich haseł sieciowych, numerów kart kredytowych, adresu zamieszkania ani żadnych innych prywatnych danych. Żaden pracownik Serwisu nigdy nie poprosi Cię o te dane, więc jeśli ktoś to robi, podając się przy tym za pracownika Serwisu to jest oszustem. Niezwłocznie zawiadom nas o takim zdarzeniu.
    * Wymyśl odpowiednio trudne hasło do swojego konta, staraj się używać w nim cyfr, nie wybieraj popularnych słów i banalnych kombinacji liter albo cyfr, w żadnym wypadku nie używaj jako hasła swojego imienia, nazwiska, imienia swojego partnera, dziecka itp. Zmieniaj hasło co miesiąc.
    * Nie podawaj na czacie informacji ze swojego prywatnego życia. Skoro nie mówisz każdemu na ulicy wszystkiego o sobie - nie rób też tego w sieci. Pamiętaj, że możesz trafić na osobę, która będzie Ci później uprzykrzać życie.

Rozmowy pomiędzy graczami

    * Nie stajesz z innymi graczami twarzą w twarz, co nie znaczy że masz być mniej kulturalny niż przy niedzielnym obiedzie. Nie używaj słów wulgarnych, nie obrażaj, nie atakuj słownie innych graczy, nie wywołuj konfliktów - czasami lepiej nic nie powiedzieć, by potem nie żałować zbyt szybkich słów.
    * Nie zakłócaj rozmowy innym graczom, nie zapełniaj czata niepotrzebnym tekstem (flood). Nie używaj samych wielkich liter, ani nie pisz na przemian raz wielką, raz małą literą.
    * Bądź życzliwy wobec innych graczy, staraj się raczej zdobywać przyjaciół, niż zyskiwać wrogów. Bądź wyrozumiały dla innych, oni również popełniają błędy. Pamiętaj też, że ludzie są różni i nie każdego bawi to, co Ciebie. Jeżeli ktoś zwróci się do Ciebie o pomoc czy poradę - staraj się jej udzielić.

Rozgrywka

    * Nie wolno uciekać przed końcem gry - jest to zachowanie niesportowe. Jeśli chcesz zakończyć grę to po prostu poddaj partię.
    * Nie wolno grać na zwłokę, czy też w inny sposób starać się zniechęcić przeciwnika do dalszego grania, albo samemu nie biorąc udziału w grze przeszkadzać innym.
    * Kiedy siadasz do stolika - warto spytać gracza (graczy) czy można się dołączyć - czasami gracze czekają na konkretną osobę (której miejsce właśnie zająłeś).
    * Graj uczciwie. Jakiekolwiek próby nieuczciwego uzyskiwania zwycięstw, punktów rankingu, Wirtualnej Gotówki i innych korzyści będą odpowiednio karane - pozbawieniem gracza tych korzyści, wykluczeniem z Serwisu bądź w inny sposób.

Administrator (Admin)

    * Administratorzy (Admini) są graczami, którzy dobrowolnie opiekują się grami, pomagają innym graczom i pilnują przestrzegania reguł obowiązujących w Serwisie. Pamiętaj, że działają oni w Twoim i innych graczy interesie – współpracuj z nimi, pomagaj im, nie nadużywaj ich cierpliwości.
    * Zanim zwrócisz się do Admina z problemem, zawsze spróbuj najpierw rozwiązać go samemu, zapytaj innych graczy, sprawdź w plikach pomocy i FAQ. Jeśli masz problem, zawsze staraj się go dokładnie opisać - szybciej otrzymasz pomoc. Pamiętaj, że Admin czasami obsługuje wiele pokoi - więc fizycznie nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania natychmiast.
    * Administrator może podjąć wstępną decyzję o wykluczeniu z możliwości korzystania z Serwisu osoby, która nie przestrzega postanowień prawa, Regulaminu lub zasad Netykiety. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje zgodnie z Regulaminem Usługodawca. Administrator dokonuje samodzielnej oceny czy doszło do naruszenia zasad Netykiety, nie ma on obowiązku działania w przypadkach naruszeń ani też nie odpowiada za brak działania w przypadku, gdy naruszenie rzekomo miało miejsce. Jeśli sądzisz, że Administrator postąpił niesprawiedliwie - możesz złożyć na jego czynności skargę, korzystając z odpowiedniego formularza kontaktowego w dziale "Pomoc".

Pozostałe zasady

    * Absolutnie zabronione jest wykorzystywanie gier i czata do działań niezgodnych z prawem oraz Regulaminem Serwisu, w szczególności prowadzenia działalności reklamowej w tym przesyłania spamu, prowadzenia działalności handlowej (zwłaszcza handlu Wirtualną Gotówką) rozpowszechniania treści pornograficznych lub innych sprzecznych z powszechnie uznanymi standardami moralności mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie i integralność psychiczną osób małoletnich.

www.bleach-game.pun.pl www.hulewiczow4.pun.pl www.psychologiaogolna.pun.pl www.alohomora.pun.pl www.wszystkootravian.pun.pl