AndrzejP1990 - Dzisiaj 10:31:20

Witajcie;)
Kochani jest wiele pytań jak zrobić screena, do czego on służy i po co w ogóle mamy to robić.
jeżeli macie sytuacje w której gracz zachowuje sie w sposób nazwijmy to niekulturalny np na stole zróbcie sreena i wyślijcie na pilka_skargi@wp.pl
W ten sposób będziemy wiedzieli o czym mowa;).Gdy będziecie mieli problem z graczem który Wam "umila" grę na priv, czy stole róbcie screena i przyślijcie do nas, a my juz zajmiemy sie "delikwentem"

Ta instrukcja jest ściągnięta z gier: http://gryonline.wp.pl/pomoc,n-5,m-105.html


Przedstawiona niżej metoda jest prosta i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych programów. Wykorzystujemy aplikacje wbudowane w system Microsoft Windows.

1. Chcąc wykonać zrzut aktualnego widoku ekranu szukamy na klawiaturze przycisku „Print Scrn” (najczęściej znajduje się w rejonie klawiszy „Home”, „End”, „Pause”, „Break”).

2. Naciskamy jeden raz wyżej wymieniony przycisk.

3. Uruchamiamy dowolny edytor graficzny. Wykorzystamy najprostszy wbudowany w system Microsoft Windows, a mianowicie program Paint (klikamy Start -> Programy -> Akcesoria -> Paint).

4. Po uruchomieniu Painta klikamy w górnym menu napis „Edycja”, a następnie wybieramy „Wklej”. Potwierdzamy przyciskiem Tak komunikat - „Obraz w Schowku jest większy niż mapa bitowa. Czy chcesz powiększyć mapę bitową?”

5. Teraz powinien pojawić się uprzedni ekran.

6. Wklejony ekran musimy zapisać w odpowiednim formacie – klikamy w górnym menu napis „Plik”, a następnie „Zapisz jako...”

7. Wybieramy miejsce gdzie chcemy zapisać, standardowo Microsoft Windows wskazuje folder Moje dokumenty.

8. Wpisujemy dowolną nazwę pliku w polu Nazwa pliku.

9. Wybieramy format pliku w polu Zapisz jako typ: JPEG File Interchange Format (*.jpg;*.jpeg).

10. Naciskamy przycisk „Zapisz.”

11. Możemy zamknąć program Paint.

12. Szukamy zapisanego przez nas pliku w miejscu podanym w punkcie 8, jeżeli nie wskazaliśmy nowego miejsca jest to folder Moje dokumenty.

13. Klikamy na nasz plik prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy „Wyślij do”, a następnie „Adresat poczty” (opis dla programu Outlook Express).

14. Pojawi się okno wysyłania emaila, plik został już dołączony, ewentualne dodatkowe pliki możemy dodawać poprzez przeciągnięcie ich do obecnego okna. Wpisujemy adres, temat oraz treść wiadomości i wysyłamy.


Alternatywna metoda wykonywania zrzutów z ekranu

Darmowy program do wykonywania zrzutów ekranu - Screen Hunter 4.0 Free - możemy ściągnąć ze strony producenta: http://www.wisdom-soft.com

Instrukcja wykonywania zrzutów ekranu (screenów) - programem Screen Hunter 4.0 Free

1. Ściągamy program z powyższej lokalizacji.


2. Instalujemy program postępując zgodnie z zaleceniami instalatora, jednak zalecanym rozwiązaniem w drugim kroku jest zaznaczenie opcji "Add to Startup to start automatically with Windows", przez co w każdej chwili będziemy mieć możliwość wykonania zrzutu ekranu.


3. Po uruchomieniu programu pojawi się okno z aktywną zakładką "From", w której posiadamy następujące opcje:


* "Hotkey" przycisk, którego naciśnięcie spowoduje wywołanie procedury wykonywania zrzutu ekranu, na początku jest F6, jednak lepszym rozwiązaniem jest zmiana z listy na przycisk "Print Screen" (jest to ten sam, o którym była mowa w pierwszej części poradnika). Zapobiegniemy dzięki temu niekontrolowanemu uruchamianiu innych funkcji w systemie. "Print Screen" jest domyślnie w Microsoft Windows odpowiedzialny za zrzuty ekranu.

* Obok mamy przycisk "Capture Now", którym wykonujemy zrzut ekranu w tej chwili (sposób, z którego będziemy korzystać zostanie przedstawiony poniżej).

* Pole "Capture What" określa co chcemy zapisać jako obraz, mamy do wyboru:


o "Rectangle area" czyli obszar wybierany przez nas - prostokąt/kwadrat.

o "Active window" czyli tylko aktywne okno; chcemy zapisać obraz tylko - jednego okna nie - zamykając reszty - zaznaczymy niniejszą opcję.

o "Full screen" określa, że będziemy zapisywać cały ekran.

o "Include mouse pointer" określa czy obraz będzie zawierał kursor myszy czy - nie; opcja zaznaczona - kursor będzie, nie zaznaczona - kursora nie będzie.

o "Use timed capture" określa początkowe opóźnienie przed rozpoczęciem procedury zrzutu ekranu w sekundach (od 1 do 60), czyli jeżeli ustawiliśmy 5 sek. i wywołamy przycisk "Print Screen" to po 5 sekundach nastąpi zrzut ekranu.

4. Jeżeli wszytko ustawiliśmy w zakładce "From" przechodzimy teraz do zakładki "To":


* "Clipboard" zaznaczenie spowoduje, iż obraz zostanie skopiowany do schowka.

* "File" zaznaczenie spowoduje, iż obraz zostanie zapisany zgodnie z poniższymi paramerami:

o "File type:" określamy, w jakim formacie chcemy zapisywać pliki, należy zmienić z Bitmap (*.bmp) na JPEG File (*.jpg) - zapewni to niewielką objętość pliku, natomiast format GIF File (*.gif) również tworzy niewielkie objętościowo pliki posiadające zarazem dobrą jakość.

o "File name:" tutaj określamy czy nazwa pliku będzie tworzona automatycznie, czy będzie stała.

o "Automatic naming" pozwoli na tworzenie automatycznie nazw, wpisujemy tutaj początek nazwy pliku, następnie program już sam doda w tworzonych nazwach kolejny numer łącznie z rozszerzeniem definiującym format

o "Fixed name" tutaj wpisujemy stałą nazwę pliku, która będzie zawsze używana, należy jednak pamiętać, że wybierając tą opcję każdy poprzedni zrzut ekranu będzie stracony, ponieważ plik zostanie zastąpiony nowym.

* "Folder" tutaj wskazujemy miejsce gdzie nasze pliki będą zapisywane. Domyślnie wpisany jest folder instalacyjny programu.


5. Ostatnia zakładka "Advanced" posiada trzy możliwe opcje do zaznaczenia:


* "Show screentip help (needs restart)" po zaznaczeniu będziemy musieli ponownie uruchomić program, opcja aktywuje tak zwane podpowiedzi w programie z krótkim opisem.

* "Notify end of capture with a message box" zalecamy zaznaczenie tej opcji, dzięki czemu będziemy zawsze wiedzieć, kiedy zostanie zakończone zrzucanie obrazu, o czym zostaniemy poinformowani komunikatem.

* "Hide icon when capturing" - ukryj ikonę po przechwyceniu.


6. Ustawiliśmy wszystkie opcje, dla przypomnienia - w zakładce "From" przycisk "Print Screen", niżej "Rectangle area", nie zaznaczone "Include mouse pointer", ani "Use timed capturing", w zakładce "To" nie zaznaczone "Clipboard", zaznaczone "File", typ pliku to JPEG, zaznaczone "Automatic naming", nie zmieniona nazwa katalogu (którą zawsze możemy zmienić), w zakładce "Advanced" zaznaczona tylko opcja "Notify end of capture with a message box".


7. Naciskamy przycisk "Stand By", znajdujący się w dolnej części okna. Po naciśnięciu program zwinie się do paska tzw. traya (prawy dolny róg) i będzie uruchomiony w tle gotowy do pracy.


8. Czas wykonać pierwszy zrzut ekranu, ale tylko wybrany fragment, więc naciskamy jeden raz przycisk "Print Screen". Zauważymy, że kursor zmienił się na niewielki krzyżyk, teraz naprowadzamy krzyżyk do początku obszaru, który chcemy zapisać, następnie klikamy lewy przycisk myszy i trzymamy po czym zakreślamy wymagany obszar, kiedy ustawimy już w odpowiednim miejscu kursor zwalniamy lewy przycisk. Ukarze się okno informujące nas, gdzie został zapisany plik oraz pod jaką nazwą, okno ulegnie zamknięciu po 10 sekundach lub sami zamykamy klikając przycisk OK. Jeżeli nie chcemy, aby pojawiał się końcowy komunikat wystarczy odznaczyć w programie "Notify end of capture with a message box".


9. Wykonując kroki opisane w punkcie 8 jesteśmy po chwili gotowi do wykonania kolejnego zrzutu ekranu.


10. Ostatnią czynnością jest wysyłanie zapisanych plików. Czynność ta została opisana w poradniku wykorzystującym podstawowe narzędzia Microsoft Windows.

amazonka - Dzisiaj 10:31:20

Oj Andrzejku Kochany jesteś to napewno nam się przyda nam Adminom:P:P:P:D:D:D

*_FireMan_* - Dzisiaj 10:31:20

a jesli ktos  nie che robic calego zrzutu  ekranu a tylko wycinek  piszcie do mnie chetnie udostepnie programik do robienia SCREENÓW o nazwie " ScreenHunter" mozna  rowniez wpisać tą nazwe w googlach i wyskoczy taki link
www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphi … Free.shtml
i skorzystac z niego .powo

AndrzejP1990 - Dzisiaj 10:31:20

Fire dzieki za inna możliwość... przyda się tym którzy nie umnieja jeszcze robić srennów... A teraz dużo złego się dzieje, wiec lepiej umieć go zrobić... :P

*_FireMan_* - Dzisiaj 10:31:20

heh Andrzejku jeszcze sa logi czatu  które moga pobierac  Admini lvl4 tylko , że niewszyscy o tym wiedza , a przede wszystkim niewiedza jak to sie odbywa :(
otóz po 1
Admin lvl 4 i 5 moze pobierac logi <historia czatu >
domyslna aplikacją otwierajaca tąże aplikacje jest Notatnik <niestety panuje w nim tzw klasyczny nieład > wiec moja rada jest taka jezeli juz pobiera kroś logi  prosze zmiencie ustawienie odczytu na WordPad  gwarantuje , o 100% lepszy efekt !!!!!!!!!!!!!!!
po 2
opcja pobierania logów  znajduje sie w zakladce ADMINI  jako zakładka pod  zakladkami z listą banow itp :)
po 3
wiadomosci PRIV wyswietlane sa jako ******* z tym , ze widac kto do kogo pisze
po 4
widoczne jest to czy  dany Admin odpowiada na pytania nickiem na "biało " czy tez leci  kolorkiem
po 5
kochani widoczna jest kazda komenda jaka wstukujecieeeeeee :( z godzina serwera  jak rowniez waszym nickiem wiec sie niedziwcie jak  ktorys z Adminkow lvl 4  czy tez Andrzej was opierniczy za cos

AndrzejP1990 - Dzisiaj 10:31:20

hehe Fire :) dobrze ze to zrobiles bo mialem dzisiaj tcos takiego napisac :) dzieki za to :P

*_FireMan_* - Dzisiaj 10:31:20

ależ prosze bardzo :) jak juz tu pisze to  staram sie uzupelnias braki ktore powstaja na skutek pospiechu :P

AndrzejP1990 - Dzisiaj 10:31:20

hihi :) wszystko w moich i Twoich rekach ;p

sylwek.pl - Dzisiaj 10:31:20

dziekujemy za informacjie :) :)

maxx009 - Dzisiaj 10:31:20

przadatny temacik dzieki

AndrzejP1990 - Dzisiaj 10:31:20

wszystko dla was :)

gosia88 - Dzisiaj 10:31:20

A ja Wam polecam wtyczkę do Chroma http://fotteria.pl/screencapture szybko i łatwo można zrobić screena z możliwością edycji, zapisu na dysk czy wysłania linku znajomym. :)

www.gv.pun.pl www.clampwonderland.pun.pl www.iw.pun.pl www.ppkw.pun.pl www.bakugan-pbf.pun.pl